Afdeling Communicatie

De website en onze social media kanalen zijn o.a. plekken waar men informatie over de stichting kan verkrijgen. Met het delen van verhalen en foto‚Äôs hebben we als stichting een maatschappelijk doel. We willen vroeggeboorte bespreekbaar maken en laten zien dat deze periode naast zorgelijk en angstig ook heel liefdevol kan zijn. Met o.a. het plaatsen van blogs over zaken rondom prematuriteit hopen we een stukje awareness te cre√ęren.

De afdeling Communicatie bestaat uit 6 subafdelingen;

 1. Contact
 2. Social media
 3. Grafisch
 4. Website
 5. Nieuwsbrief
 6. Magazine

Kun jij je helemaal vinden in onze doelstelling, spreekt de afdeling Communicatie jou aan en zet jij je graag in voor een goed doel? Lees dan verder om te kijken of er iets voor je bij zit! De meeste functies vragen een tijdsinvestering van ongeveer 2 ‚Äď 4 uur per week.


Ondersteuning marketing & communicatie
Tijdsinvestering: 2 – 4 uur per week

Functieomschrijving:

Voor de algemene ondersteuning van onze afdeling Communicatie zijn we op zoek naar extra hulp. Je
springt in en ondersteunt bij diverse teams waar op dat moment extra handjes nodig zijn. Teams
binnen onze afdeling zijn website, social media, nieuwsbrief, magazine, contact en grafisch.
Heb jij bijvoorbeeld ervaring met het opzetten van (kleinschalige) online marketingcampagnes, dan
kunnen we je hulp goed gebruiken. Of het geheel vernieuwen van een website? Ook dan komt jouw
expertise goed van pas.

Taken o.a.:

 • Gedeeltelijke (tijdelijke) vervanging van Co√∂rdinator Communicatie
 • Actief meedenken over het vernieuwen van onze website
 • Inrichten van online marketingcampagne
 • Ondersteunen bij het opzetten van een externe nieuwsbrief

Vereisten: 

 • ¬†Nodige ervaring op het gebied van marketing en/of communicatie
 • Weet van aanpakken
 • ¬†Proactief
 • ¬†Vlotte pen

Aanvullende informatie:

De functie is op vrijwillige basis.

Het aanvragen van een VOG kan onderdeel uitmaken van de sollicitatieprocedure.

Wil je solliciteren op deze functie? Stuur dan een mail met daarin je gegevens, opleiding, werkervaring en motivatie naar Recruiter@stichtingearlybirds.nl


Redacteur nieuwsbrief
Tijdsinvestering: 1 uur per week

Functieomschrijving:

Onze stichting kent zo’n 200 vrijwilligers. Om onze vrijwilligers op de hoogte te houden van alle ins
en outs binnen de stichting versturen we een maandelijkse nieuwsbrief. Ook zijn we bezig met het
opzetten van een externe nieuwsbrief.
Om ons team aan te vullen zijn we op zoek naar een enthousiaste extra vrijwilliger.

Taken o.a.:

 • Opvragen updates bij diverse afdelingen
 • Verwerken van aangeleverde input in de nieuwsbrief
 • Schrijven van teksten voor in de nieuwsbrief
 • Opmaken van de nieuwsbrief in Brevo
 • Actief meedenken over vernieuwing van de nieuwsbrief, nieuwe rubrieken e.d.
 • Opzetten van nieuwe externe nieuwsbrief

Vereisten:

 • Weet van aanpakken
 • Proactief
 • Legt makkelijk contact
 • Fijn als je ervaring hebt met een CMS, geen vereiste

Aanvullende informatie:

De functie is op vrijwillige basis.

Het aanvragen van een VOG kan onderdeel uitmaken van de sollicitatieprocedure.

Wil je solliciteren op deze functie? Stuur dan een mail met daarin je gegevens, opleiding, werkervaring en motivatie naar Recruiter@stichtingearlybirds.nl


Social Media / Webcare medewerker

Als Social Media / Webcare medewerker ben je het visitekaartje van onze stichting. Je komt in het Social Media team terecht, waar je samenwerkt met 2 a 3 andere collega’s. Dit team zorgt voor mooie content op onze Social Media kanalen. Kenmerkend voor onze stichting zijn onze fotoblogs en dit wordt aangevuld met diverse andere content, die grotendeels maandelijks wordt voorbereid. Je bent bereid om, naast de webcare taken, ook hierin bij te springen als dat soms nodig is.

Tijdsinvestering:

Circa 30 tot 60 minuten per dag (of eventueel om de dag). 

Functieomschrijving:

Zorgdragen voor het algehele contact via onze Facebookpagina en Instagram account. Het gaat om berichten die zowel worden verstuurd via de Inbox (Messenger) alsmede reacties onder berichten die geplaatst zijn op de pagina. Niet elke reactie onder een bericht behoeft een persoonlijk antwoord, maar uiteindelijk willen we hiermee meer waardering laten zien en meer interactie en betrokkenheid met onze volgers cre√ęren.

Vereisten:

– goede communicatieve vaardigheden
– servicegericht en een sterk inlevingsvermogen
– nauwkeurig en proactief
– affiniteit met onze stichting

Aanvullende informatie:

De functie is op vrijwillige basis.

Het aanvragen van een VOG kan onderdeel uitmaken van de sollicitatieprocedure.

Wil je solliciteren op deze functie? Stuur dan een mail met daarin je gegevens, opleiding, werkervaring en motivatie naar Recruiter@stichtingearlybirds.nl


Grafisch vormgever

Als vormgever ga je aan de slag in ons grafisch team. Dit bestaat momenteel uit zo’n 6 vormgevers, maar we kunnen wat extra capaciteit gebruiken. Je ontvangt de opdrachten via het hoofd grafisch. Het grafisch team is een van de 7 teams onder de afdeling Communicatie.

Tijdsinvestering:

Circa 1 uur per week. Tijdens evenementen, zoals beurzen of het introduceren van nieuwe producten of diensten, kan dit meer zijn.

Je gaat aan de slag in een team van zo’n 6 vormgevers. Als er grafische opdrachten binnenkomen bekijkt het hoofd grafisch aan wie de opdracht gekoppeld kan worden. Gemiddeld krijg je 1 a 2 opdrachten per maand. De drukte is erg afhankelijk van bijvoorbeeld het plaatsvinden van beurzen of het introduceren van nieuwe producten of diensten. Dan komen er vaak meer nieuwe opdrachten binnen.

Functieomschrijving:

Het opmaken van¬†promotiemateriaal¬† voor de stichting. Je ontvangt hiervoor input in de vorm van een ingevuld grafisch formulier (digitaal). Soms gaat het om de aanpassing van een huidige flyer of folder, een andere keer gaat het om het opmaken van een nieuwe flyer of kaart. Je maakt hierbij gebruik van de bekende vormgevingsprogramma’s van Adobe: Indesign, Photoshop en Ilustrator.

Je werkt volgens de huisstijl van Earlybirds.
Na een eerste opmaak is er vaak nog een correctieronde voordat het ontwerp definitief.

Vereisten:

– ervaring met vormgevingsprogramma’s van Adobe: Indesign, Illustrator en Photoshop.
– tijd op opdrachten tijdig op te pakken
– scherp op details
– affiniteit met onze stichting

Aanvullende informatie:

De functie is op vrijwillige basis.

Wil je solliciteren op deze functie? Stuur dan een mail met daarin je gegevens, opleiding, werkervaring en motivatie naar Recruiter@stichtingearlybirds.nl


Wil je toch graag je steentje bijdragen aan onze stichting maar staat jouw vacature er niet bij, stuur gerust een open sollicitatie, want wie weet, vinden we een passend plekje voor je binnen de stichting.


Wil je meer informatie over bovenstaande functies, stuur dan een mailtje naar recruiter@stichtingearlybirds.nl

Is deze functie niks voor jou, maar heb je andere kwaliteiten, stuur gerust een open sollicitatie, want wie weet, vinden we een passend plekje voor je binnen de stichting.